W. Haffnerio albume „Kind Of Spain“ – džiazo ir ispaniško ritmo sąjunga

Vienas ryškiausių Vokietijos džiazo būgnininkų Wolfgangas Haffneris savo gerbėjams pristatė naująjį albumą „Kind Of Spain“, alsuojantį džiazuojančiomis Pirėnų pusiasalio melodijomis.

Albumą vinilo plokštelės ir CD formatais išleido prestižinė Vokietijos džiazo leidykla „ACT Music“, su W. Haffneriu dirbanti jau 18 metų ir muzikos mylėtojams padovanojusi jau 8 solinius būgnininko albumus.

W. Haffneris – neįtikėtinai produktyvus muzikantas: jo perkusiją girdime daugiau nei 400 albumų; jis sudalyvavo bemaž visuose didžiausiuose pasaulio džiazo festivaliuose, surengė virš 100 koncertinių turų įvairiausiose šalyse – pradedant Japonija ir JAV bei baigiant Pietų Afrika ir Brazilija.

Šįkart muzikantas kviečia klausytojus pasinerti į karštą ispaniškos muzikos ir džiazo jūrą: būgnininkas meistriškai interpretuoja flamenko ir Pirėnų pusiasalio liaudies melodijas bei suteikia joms žaižaruojančių džiazo spalvų. Albumas „Kind Of Spain“ įrašytas su akustiniu sekstetu (pianistu Janu Lundgrenu, trimitininku Sebastianu Studnitzky, gitaristu Danieliu Stelteriu, vibrafonininku Christopheriu Dellu bei Larsu Danielssonu, grojančiu kontrabosu), užburia nepaprastai šilta ir atmosferiška nuotaika, galinčia jus akimirksniu perkelti į mažytę terasą vakarėjančioje Granadoje. Tiesą sakant, kartą W. Haffneris išsidavė, jog iš pradžių planavo „Kind Of Spain“ įrašyti penkiese, be vibrafonininko Ch. Dello. Tačiau vis dėlto permąstė būsimo albumo skambesį ir prijungė vibrafoną, kuris išties įneša svarų toną bendrai albumo nuotaikai.

Turbūt svarbiausias dalykas „Kind Of Spain“ įraše yra švarus ir ypač tvarkingas grojimas: čia greičiau išgirsime nutylėjimus nei bereikalingas natas, o šešetuko lyderis W. Haffneris neleidžia sau užsižaisti būgnais siekiant daugiau klausytojų dėmesio. Perkusininkas pabrėžia: „Mėgstu tvirtas melodijas ir gražią harmoniją. Išties pats paskutinis dalykas, apie kurį galvoju kurdamas kompozicijas, yra tai, kaip į jas įliesiu būgnų partijas.“

Peržvelgiant albume esančius kūrinius, vieni įsimintiniausių – „Tàpies“ bei „Salinas“, puikiai iliustruojantys elegantišką W. Haffnerio susivaldymą perkusijos klausimu. Kūrinys „El Vito“ - tradicinė XVI a. Andalūzijos melodija bei ispaniško liaudies šokio motyvais sukurtas „Pasodoble“ - tarsi naujas ir drąsus žvilgsnis į populiariąsias melodijas. Abejose kompozicijose ypatingai suspindi Ch. Dell vibrafono ir J. Lundgren fortepijono solo.

 

Taigi... Ispaniška muzika, grojama Vokietijos ir Švedijos muzikantų. Kas galėjo pagalvoti, kad net šiaurinėje Alpių pusėje gali egzistuoti tiek daug Viduržemio jūros aistros ir jausmo? Atsakymas į šį klausimą paprastas: visi, kas kada nors yra klausę Wolfgango Haffnerio muzikos.