Vokiškų šaknų paieškos norvegų trimitininko M. Eick albume „Ravensburg“

Vienas ryškiausių jaunosios kartos džiazo trimitininkų Mathias Eick šiemet pristatė ketvirtąjį solinį albumą, kuris, kaip ir ankstesnis 2015 m. įrašytas „Midwest“, sugrotas mąstant apie ryšį su protėviais ir šeima. Tik ką prestižinės džiazo leidyklos „ECM Records“ CD bei vinilo plokštelės formatais išleistas norvegų trimitinko albumas „Ravensburg“ svarsto muzikanto santykį su vokiškąja šeimos puse: „Ravensburg“ būtent ir reiškia miesto pietų Vokietijoje pavadinimą – Ravensburgą, kuriame dienas leido jo senelė.

 

Žvelgiant į kūrinių pavadinimus, aiškiai matome, kas buvo didieji M. Eicko įkvėpėjai: tai „Family“ (angl. „Šeima“), „Children“ (angl. „Vaikai“), „Friends“ (angl. „Draugai“), „Girlfriend“ (angl. „Mergina“) ir kiti artimi asmenys, kurie nebegrįžtamai nusėda atmintyje ir lydi žmogų visą jo gyvenimą.

 

Albume girdime ne tik M. Eicko ilgesingą ir šaltą trimitą, bet ir elegantišką Håkon Aase smuiką, Andreas Ulvo klavišus, Audun Erlien elektrinę bosinę gitarą bei Torstein Lofthus ir Helge Andreas Norbakken mušamuosius. Būtent Andreas Ulvo ramus fortepijonas melancholiškai užveda „Ravensburg“ (kūriniu „Family“), vėliau kviesdamas prisijungti ir švarų M. Eicko trimitą. Kiek giedresnis, tačiau vis viena turintis liūdesio gaidą – kūrinys „Children“, kuriame smuikuodamas Håkon Aase suteikia takeliui norvegų liaudies muzikos atspalvių. Itin ryškūs „August“ ir „For My Grandmothers“ kūriniai, išsiskiriantys fantastiškais fortepijono ir trimito solo.

 

Nors M. Eick kompozicijos ir apgaubia klausytojus švelnia tamsa, tačiau kūrinių akcentai ir elegancija, sukuriama perkusijos ir bosinės gitaros pagalba, atveria plačią lėtų emocijų paletę. „Ravensburg“ muzika – itin atmosferiška, turtinga ir išties verta jūsų dėmesio.