V a p o r w a v e muzikos pristatymas Rūdninkų knygyne

Spalio 7 d., sekmadienį, 16 val. kviečiame jus į ypatingo muzikos mikrožanro – v a p o r w a v e – pristatymą bei vienos didžiausių pasaulyje vaporwave įrašų kolekcijos peržiūrą bei perklausą. Apie šią muzikos rūšį mums pasakos verslo konsultantas, knygų autorius Tomas Misiukonis, kuris aistringai domisi muzika bei nenuilsdamas karštligiškai renka šio žanro vinilo plokšteles. 

Kas yra v a p o r w a v e? Tai – iš elektroninės muzikos išsivystęs darinys, gimęs internete apytikriai 2010 metais ir pirmiausia išplitęs JAV kaip atsakas į vartotojiškumą ir globalizmą. Apibūdinti vaporwave nėra lengva, o ir iš pirmųjų perklausų lieka neaiškus jausmas – ar visa tai skamba ir atrodo rimtai, ar tik kažkokia ateiviška sapno muzika? Anot šį muzikos mikrožanrą pristatysiančio Tomo Misiukonio, tai – ekstremalus, tačiau labai estetiškas elektroninis punk, kuris vietoje gyvų ar elektroninių instrumetų naudoja... kitų atlikėjų kūrinius ar jų fragmentus. Dažnai šie kūriniai perdaromi neatpažįstamai juos sulėtinant ar papuošiant kitais efektais. Sakoma, kad vaporwave yra muzika-memas, pašiepiantis visą įsivaizduojamą mūsų ekonominę ir socialinę gerovę. Todėl daugelyje vaporwave kūrinių galima išgirsti remiksuotų devyniasdešimtųjų reklamos ištraukų, sulėtintos gūdžios liftų ar prekybos centrų muzikos, vadinamos muzak.

Susitikimo metu Tomas mums atvers savo vaporwave vinilų kolekciją, kuri šiuo metu yra viena didžiausių pasaulyje. „Pristatysiu skirtingus vaporwave žanrus, kuriuos čia pat paklausysime iš plokštelių. Bus įdomu padiskutuoti, ką svečiams sukelia ši muzika ir kaip jie ją patiria. Ar galima vaporwave laikyti kokiu nors manifestu ir jei taip, ar vaporwave gimusi internete, kartais neneša stipresnės žinutės, negu tiesmukai rėkiantis maištingu save vadinantis rokas“, - pasakoja Tomas. 

Renginio mokestis – 5 €, kuriuos galėsite išleisti kavai ir kitiems gėrimams Rūdninkų knygyno bare.

Vietų skaičius ribotas, taigi lauksime jūsų laiškų info@rudninkuknygynas.lt arba skambučių +37052610266.