„The Beatles“ filmo „A Hard Day's Night“ peržiūra!

Liepos 4 d. 22 val. KINE PO ŽVAIGŽDĖMIS - pirmasis THE BEATLES EFEKTO programos filmas.

Laisvė - pagrindinis dalykas kuriuo spinduliuoja THE BEATLES: A HARD DAY’S NIGHT. Ji čia egzistuoja ne tik pačiuose veikėjuose, bet yra įsiskverbusi ir į visą filmo esybę. Nufilmuotas dokumentiniu stiliumi, filmas, atrodo, neturi visiškai jokių taisyklių ir leidžia sau būti tuo, kuo yra. Savo metu jis buvo kažkas nepaprastai kitokio. Toks jis yra ir iki šiol. Filmo režisierius Richard Lester laikomas vienu iš modernaus muzikinio klipo kūrėjų.

Filmas kartais virsta miuziklu, kartais komedija, o kartais peržengia į visišką farsą. Žiūrėti galima ne tik į pačius bitlus, bet ir į juos supančius nepaprastus personažus - ar tai būtų Paul’o senelis, kuris vis randa kaip pasimesti, ar vargšas režisierius, kuris eina iš proto, nesugebėdamas jų suvaldyti, ar merginų gaujos, kurios atrodo sugeba nepertraukiamai spiegti valandų valandas. Kai kurios scenos net primeną nebylųjį kiną, kur Buster Keaton bėgiodavo nuo gaujos policininkų. Lygiai taip pat ir bitlai čia nenustoja bėgti. Jie bėga ir nuo policijos, ir nuo savo vadybininko, nuo įsipareigojimų, nuo gerbėjų, nuo autoritetų. Jie bėga, nes gyvenimas yra per trumpas stovėti vietoje. Vienintelis būdas patekti ten, kur nori, yra bėgti ir nesustoti.

Žiūrėsime restauruotą ir suskaitmenintą aukščiausios kokybės filmo kopiją

Filmą pristatys kino kursų vedėjas Justinas Dadonas.

Taip pat, nuo 21:00 val. Rūdninkų knygynas atsikraustys po žvaigždėmis ir prekiaus vinilinėmis plokštelėmis, o norintys pasiklausyti The Beatles muzikos ir nusiteikti vakaro seansui, visą dieną ją galės išgirsti grojančią Rūdninkų knygyne.

Renginys vyks ŠMC kieme (Vokiečių g. 2) liepos 4 d.