St Germain pajudėjo laisvojo džiazo pusėn

Iš Paryžiaus kilęs muzikantas Ludovicas Navarre – St Germain prieš 15 metų sukūrė garso takelį buržuaziniams vakarėliams. Šiandien jį žinome kaip albumą „Tourist“, sujungusį džiazą ir house muziką. „Tourist“ melodijos taip sužavėjo klausytojus, kad šis albumas buvo parduotas ištisu trijų milijonų kopijų tiražu.

 

Naujausias St Germain albumas tokiu pačiu pavadinimu – „St Germain“, išleistas šių metų spalį, skamba kiek kitaip nei ritmiškasis „Tourist“: čia L. Navarre atsisakė house ritmų, juos pakeisdamas džiazo melodijomis ir instrumentų iš Malio skambesiu. Tarkim, pagrindinis instrumentas dviejose iš dainų – „Forget Me Now“ ir „How Dare You“ – yra kora, o kūrinys „Real Blues“ apgaubiamas skausmingu balafono garsu.

 

Taigi L. Navarre, arba kitaip St Germain, galima vertinti kaip itin elegantišką kompozitorių ir muzikos prodiuserį, atkreipiantį dėmesį į mažiausias smulkmenas. Šiame albume „St Germain“, kuris nuo neįpareigojančių house garsų gana drąsiai suka laisvojo džiazo kryptimi, išgirsite išties turtingo skambesio muziką.

 

  Nuotr. nonesuch.com