Rūdninkų knygyne – M. Anušauskaitės komiksų zino pristatymas

Balandžio 13 d. 18 val. Rūdninkų knygyne įvyks vienos ryškiausių komiksų kūrėjų – Miglės Anušauskaitės – literatūrinio zino „Books Will Tear Us Apart“ pristatymas.

 

Nuo 2013 metų Miglė piešia komiksus apie literatūrą kultūriniam laikraščiui „Šiaurės Atėnai“. Kadangi daug žmonių domėjosi galimybe įsigyti daugiau Miglės komiksų apie literatūrą viename leidinyje, o niekas, be pačios autorės, nenorėjo jo išleisti, teko leisti ziną.

 

Didelę dalį savo gyvenimo praleidžiu prie knygų, todėl literatūra man nėra svetima tema. Piešti juos man yra nauja patirtis, nes čia reguliariai paišau komiksus, susijusius su viena tema, bet be pasikartojančių personažų. Be to, komiksas turi būti trumpas, ne pasakojantis istoriją, o „pagaunantis“ iš karto, paskutiniame epizode suteikiantis kažkokį netikėtumą. Kiekvienąsyk patiriu kūrybines kančias, ko gero, didesnes negu kitų komiksų atveju. Ir dažnai jos baigiasi „eureka!“ momentu“, – pasakoja M. Anušauskaitė.

 

Anot autorės, knygos ir literatūra žmones puikiai suartina: „Įvairiose skaitymo skatinimo iniciatyvose – kurios yra puikus ir sveikintinas dalykas – pabrėžiama knygų skaitymo nauda. Knygos atveria naujus pasaulius. Knygos stimuliuoja vaizduotę. Knygos suartina išryškindamos nuomonių skirtumus – juk knygų yra daug, o kiekvienas turime mėgstamiausias.“

 

M. Anušauskaitės zino „Books Will Tear Us Apart“ pristatymas vyks Rūdninkų knygyne (Rūdninkų g. 20, Vilnius) balandžio 13 d. (trečiadienį) 18 val.