Koncertas knygyne kovo 27 d.: Prano Kentros trio + Jurgis Baltrušaitis

Kviečiame į susitikimą su nevaldomu džiazu: Prano Kentros (elektrinė gitara), Jurgio Baltrušaičio ( vokalas, elektronika), Bensono Enowbeno Itoe (bosinė gitara, Kamerūnas) ir Stefano Goranovo (mušamieji, Bulgarija) koncertą!

DĖMESIO! Registracija į koncertą - būtina!
Lauksime jūsų skambučių (8-5) 2610266 arba laiškų info@rudninkuknygynas.lt
Bilieto kaina - 11,99 €.

Minimalistinėmis meditacijomis ir daugiabalsėmis improvizacijomis pasižymintis trio nevengia susidurti su drastiškais elektroniniais efektais ar abejingų nepaliekančiais ritmais. Pasak olandų džiazo muzikos kritiko Eddy Determeyerio, grupė skamba kaip vientisas vienetas, retkarčiais pavirsdamas į ištisą energijos jėgainę. Naudojantis savo išskirtiniu stiliumi, sustiprėjusiu prisijungus solidžiajam Markui Haanstrai bei Jurgio Baltrušaičio įnešamais gyvybingais tembrais, suteikiamas naujas žvilgsnis išgirsti didžiąją dalį praėjusiais metais Nyderlanduose išleisto „Vague Memoirs“ kompozicijų bei naujų, intriguojančių skambesio plėtočių.

Pranas Kentra – gimęs ir augęs Vilniuje, Prins Claus konservatorijos Nyderlanduose bei LMTA absolventas. Lietuvoje Pranas koncertavo su didele dalimi lietuvių džiazo muzikantų, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno, ir Vilniaus bigbendais bei šiuolaikinės akademinės muzikos ansambliu „Synaesthesis“, su kuriuo šių metų pradžioje įrašė būsimą “Sinestesis” albumą. Grojo įvairiuose projektuose Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse.
2013 metais Pranas Kentra kartu su savo trio laimėjo Gitarų Šėlsmo konkursą Vilniuje, 2014 išleido debiutinį albumą „Vague Memoirs“. Jau trečius metus dirba pedagoginį darbą VDU muzikos akademijoje ir J. Gruodžio konservatorijoje.

Bensonas Enowbenas Itoe bosistas, kilęs iš Kamerūno, vėliau studijavęs Nyderlanduose džiazo muziką. Neseniai grįžęs po magistro studijų iš Niujorko (JAV), Bensonas šiuo metu gyvena Olandijoje, kur aktyviai koncertuoja ir turi šeimą.
Nuo vaikystės puikiai Afrikos ritmų ir harmonijų pasaulį įsisavinęs muzikantas turi savitą, neįprastą skambesį, užburia puikiu ritmo pojūčiu ir pozityvia, šviesia muzikine energija. Jo šviežias ir autentiškas daugelio stilių mišinys domina muzikantus Nyderlanduose, kur afrikietis šiuo metu koncertuoja su tokiais vietiniais bei užsienio atlikėjais, kaip Owenas Hartas Jr., Adedeji Adetayo, Yunmi Choi grupe.


Stefanas Goranovas – perkusininkas, išbandęs įvairius muzikos stilius. Prieš išvykdamas 2007 m. studijuoti ir gyventi į Olandiją, grojo vienoje iš populiariausių punk/new wave grupių Bulgarijoje „AS“ bei metalo grupėje „Vortex“. su kuria įrašė du albumus.
PC konservatorijoje S. Goranovas studijavo mušamuosius kartu su Steve'u Altenbergu ir pasaulinio garso būgnininkais Gene'u Jacksonu bei Ralphu Petersonu Jr. Po studijų vienerius metus dirbo džiazo muzikantu kruiziniuose laivuose, su kuriais aplankė atokiausius pasaulio kraštus.
Šiuo metu atlikėjas gyvena Olandijoje, aktyviai koncertuoja Europoje su įvairios sudėties džiazo kolektyvais, kuria savas kompozijas, aranžuoja muziką trio, kvartetui ar didesniems ansambliams.

Jurgis Baltrušaitis – vokalistas, dainų autorius, kompozitorius. 2012 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazinio vokalo specialybę. Dalyvavęs „Orange Warsaw Festival“, „Kaliningrad City Jazz“, „Heineken Open’er“, „Sostinės dienos“, „Vilnius Jazz Young Power“, „Vilnius Jazz“ festivaliuose, „Jazz Voices“, „Sing Up“ ir kt. festivaliuose bei konkursuose.
Šiuo metu Jurgis studijuoja kompoziciją Briuselio karališkojoje konservatorijoje bei eksperimentuodamas jungia džiazo, roko bei elektroninės muzikos žanrus. Taip pat rašo muziką kino filmams, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose muzikiniuose projektuose.

DĖMESIO! Registracija į koncertą - būtina!
Lauksime jūsų skambučių (8-5) 2610266 arba laiškų info@rudninkuknygynas.lt
Bilieto kaina - 11,99 €.