Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne

Prancūzų smuikininkas, „ECM Records“ atstovas Dominique Pifarély į Vilnius Jazz Festivalį atveža solinę akustinę improvizaciją, kurią išvysite jau spalio 14 d. 19 val. Rūdninkų knygyne. Kartu su vienu ryškiausių džiazo smuikininkų leiskitės į improvizuotą bei nenuspėjamą nuotaikų, atmosferų, struktūrų ir tonų labirintą!

Išankstinė registracija į koncertą – būtina. Registruotis galima laiškais (info@rudninkuknygynas.lt) arba telefonu (+370 5 2610266).
Bilieto kaina – 14,99 €.

„Groti solo man yra labai įdomu, tai – tarsi asmeninės dirbtuvės. Labiau nei bet koks kitas muzikavimas, solo pasirodymai mane įkvepia sunkiai dirbti ir vystyti savo improvizacinę kalbą – muzikos gramatiką, stilių ir formą“, – teigia smuikininkas, šiemet „ECM Records“ leidykloje išleidęs solinį albumą „Time Before And Time After“, kuris ir bus pristatytas pasirodymo metu.

D. Pifarely atskleidžia, kad jis leidžia sau pasirinkti, kaip pradės improvizaciją „tik dešimt ar dvidešimt sekundžių prieš pasirodymą“ tam, kad muzikoje paliktų atradimų aukštumas. „Mano improvizacija yra tiek spontaniška, kiek aš galiu ją tokia paversti. Aišku, tuo pat metu lavinu savo instrumentinius sugebėjimus, bet forma visada neparuošta – kiekvienas kūrinys yra sugalvotas ar atrastas tą akimirką, realiame laike“, – atvirauja menininkas.

Tarp abstraktaus grojimo ir akivaizdaus gilinimosi į garsų atlikimą bei išvystytas technikas, kartas nuo karto išgirstame žinutes, siunčiamas iš tolimos muzikinės praeities, kartkartėmis pasireiškiančias baroko stiliaus užuominomis. Ar D. Pifarely jaučia istorijos svorį grojant solo tokiais momentais?
Doinique sako: „Na, aš jaučiu, bet ne svorį! Tai – garsų sodrumas, kurio stengiuosi nepamiršti. Šis sodrumas labai naudingas muzikoje, improvizacijoje, kuri yra daugiau ar mažiau susijusi su džiazu. Nesu tikras tik dėl proporcijos. Gal mano solo grojimą tam tikra prasme galima laikyti „orkestriniu“... Aš galvoju apie smuiką kaip apie mažą orkestrą ir privalau atkreipti dėmesį į kiekvieną detalę. Žinoma, J. S. Bachas visada tvyro ore, nes jis yra polifoniškas – taip pat, kaip ir smuikas.“

Išankstinė registracija į koncertą – būtina. Registruotis galima laiškais (info@rudninkuknygynas.lt) arba telefonu (+370 5 2610266).
Bilieto kaina – 14,99 €.