Paweł Brodowski paskaita: „Krzysztofas Komeda – vizionieriškas Europos džiazo pionierius“

Spalio 10 d. 19 val. Rūdninkų knygyne vyks Vilnius Jazz festivalio pristatoma Paweł Brodowski paskaita „Krzysztofas Komeda – vizionieriškas Europos džiazo pionierius“.

DĖMESIO! Registracija į renginį - būtina! Lauksime jūsų laiškų info@rudninkuknygynas.lt arba skambučių +37052610266

Pawełas Brodowskis jau beveik keturis dešimtmečius redaguoja seniausią ir prestižiškiausią Lenkijos džiazo žurnalą „Jazz Forum“. Įsteigtas 1964 metais, šis leidinys komunistinio režimo laikais populiarino lenkų kultūrą už „geležinės uždangos“. 8-ojo dešimtmečio pabaigoje jis buvo leidžiamas ne tik lenkų, bet ir anglų, vokiečių kalbomis, platinamas 103 pasaulio šalyse.

Pats P.Brodowskis kadaise buvo muzikantas, grojo boso gitara Czesławo Niemeno grupėje „Akwarele“. Šiandien jis – vienas garsiausių Lenkijos džiazo kritikų, lektorius, radijo laidų vedėjas, daugybės nacionalinių ir tarptautinių džiazo konkursų žiuri narys.

Paskaitoje „Krzysztofas Komeda – vizionieriškas Europos džiazo pionierius“ P.Brodowskis apžvelgs legendinio pianisto, kompozitoriaus, aranžuotojo ir grupių lyderio K.Komedos (1931 - 1969) nuopelnus Lenkijos ir Europos džiazui. Praėjus 50 metų nuo tragiškos ankstyvos šio menininko mirties, jo vardas skamba vis plačiau ne tik gimtinėje, bet ir svetur – vis naujos kartos atranda ir interpretuoja K.Komedos muziką.

Tai buvo džiazo pionierius, 6-ajame dešimtmetyje pradėjęs naują Lenkijos džiazo erą. Jo albumas „Astigmatic“ tapo Europos džiazo atskaitos tašku, žyminčiu europietiškos džiazo estetikos atsiradimą, kaip alternatyvą anuomet dominavusiam amerikietiškam džiazui.

Menininkas labiausiai išgarsėjo kaip talentingas kino kompozitorius. Tik per vieną dešimtmetį jis parašė muziką daugiau kaip 70 filmų, tarp jų – tokioms garsioms juostoms kaip Romano Polanskio „Peilis vandenyje“ („Knife in the Water“), „Bebaimiai vampyrų žudikai“ („The Fearless Vampire Killers“), „Rozmari kūdikis“ („ Rosemary’s Baby“). Pastarajame filme skambanti lopšinė „Miegok ramiai ir šiltai“ tapo dažniausiai atliekamu lenkų džiazo standartu.

Paskaita vyks anglų kalba.