Pasaulinio garso džiazo žvaigždės Nik Bärtsch's Ronin atvyksta į Vilnių

2019 m. kovo 2 d. viena ryškiausių pasaulyje džiazo grupių – šveicarai Nik Bärtsch's Ronin – surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse. Koncerto, vyksiančio Vaidilos teatre Vilniuje, metu skambės pačios naujausios grupės kompozicijos iš tik ką pasirodžiusio albumo „Awase“, išleisto prestižinės džiazo leidyklos „ECM Records“.

Šveicarijoje 2001 m. susibūręs Nik Bärtsch's Ronin kvartetas (Nik Bärtsch – fortepijonas, Thomy Jordi - bosinė gitara, Kaspar Rast – būgnai, Sha – klarnetas) sunkiai įtalpinamas į vieno žanro rėmus: grupės muzikos šaltiniai – džiazas, klasikinė, funk, klubinė muzika, ambient, techno, drum’n’base, o taip pat japonų ritualinė muzika bei minimalizmo klasika. Nepaisant to, šių iš pažiūros nesuderinamų žanrų jungtis apibūdinama kaip minimalistinio džiazo ir akademinės muzikos sintezė.

Kvartetas nuo pirmųjų minučių užburia klausytojus hipnotizuojančia muzikos tekstūra ir ritmiškumu. Tie, kas bent kartą girdėjo šios grupės įrašų, daugiau niekada su niekuo nesupainios jų braižo.
Griežta struktūra, pasikartojantys motyvai, velniškai lėtai augantis tempas ir dūžtanti kulminacija – pianisto Nik Bärtsch kūrybos vizitinė kortelė.

Pats Nik Bärtsch apibūdina savo grupės kuriamą muziką kaip „zen funk“ arba „ritual groove“. Tai muzika, kurią ne tik girdi klausytojai, bet ir patys „pergroja“ ją savo galvose; ji ne tiek jausminė, kiek išmąstyta šaltu protu.

Anot šių atlikėjų koncertą organizuojančio Rūdninkų knygyno vadovo Deimanto Vainilkos, Nik Bärtsch's Ronin atvykimas į Lietuvą – ypatingas įvykis muzikos mylėtojams. Tai – toli gražu ne tradiciškas ir įprastas džiazas: ši muzika išeina iš bet kokių rėmų ir beatodairiškai prikausto dėmesį. „Šis kvartetas žada tikrą kvapą užgniaušiantį spektaklį, atitinkantį aukščiausius muzikos mylėtojų reikalavimus“, – teigia „ECM Records“ leidyklos atstovas Lietuvoje D. Vainilka.

Nepraleiskite unikalios progos gyvai pamatyti vieno ryškiausių šiuolaikinio džiazo kvartetų pasirodymo! Vienintelis Nik Bärtsch's Ronin koncertas Baltijos šalyse - 2019 m. kovo 2 d. 20 val. Vaidilos teatre Vilniuje.

Koncerto generaliniai rėmėjai – advokatų kontora „Triniti“ bei spaustuvė „Atabaltika“, rėmėjai – garso aparatūros salonas „Lyra“, informaciniai rėmėjai – žurnalai „Valstybė“ bei „Savaitė“ bei naujienų portalas Lrytas.lt. Bilietus platina Bilietai.lt.

Koncertą organizuoja Rūdninkų knygynas bei kūrybos namai „Event House“.

Bilietus galite įsigyti čia: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/nik-bartschs-ronin-koncertas-vilniuje-270232/