No Fear, Full Of Love: Giedriaus Nako plokštelės pristatymas

Sausio 13 d. 16 val. kviečiame jus į Giedriaus Nako vinilo plokštelės „No Fear, Full Of Love" pristatymą.

Pianistas ir kompozitorius Giedrius Nakas, daugeliui pažįstamas iš koncertinės veiklos su „Saulės Kliošu", Jurga, Monika Liu, A. Mamontovu ir daugeliu kitų, 2018 m. sausio 20 d. išleido savo naująjį albumą „No Fear, Full Of Love". Albumas buvo įrašytas Niujorke ir jam G. Nakas surinko įspūdingą niujorkiečių kolektyvą iš šiuo metu pasaulyje vienų labiausiai vertinamų džiazo muzikantų: būgnininką Justin Brown (muzikuojantį su A. Akinmusire, Thundercat), kontrabosininką Ben Williams (su P. Metheny, R. Hargrove), saksofonistus Troy Roberts (J. DeFrancesco, J. Watts) ir Caleb Curtis (O. Evans, K. Rosenwinkel) bei vokalistes Alina Engibaryan (Snarky Puppy, C. Potter) ir Vanisha Gould. Tokio lygio grupės įrašams dar niekam nebuvo pavykę surinkti per visą Lietuvos džiazo istoriją.

„No Fear, Full Of Love” skamba G. Nako sukurtos kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neo-soulo, hip-hopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Jos yra daugialypės, stebinačios netikėtais kontrastais, ir kiekviena detalė gali tapti pradmeniu spalvingam kūrinio išplėtojimui. Muzika nuolat balansuoja tarp užrašytų partijų ir momentinės improvizacijos, palieka daug vietos soliniams intarpams, todėl kiekvieną kartą skamba unikaliai. Albumas sulaukė daug labai gerų atsiliepimų, todėl G. Nakas nusprendė išleisti jo vinilinę versiją, kurią vos atkeliavusią iš spaudyklos Berlyne ir pristatys Rūdninkų knygyne.

Albumo garso suvedimą darė vienas geriausių garso inžinierių, „Grammy Award” laimėtojas Dave Darlington, dirbęs su tokių garsenybių įrašais kaip H. Hanckock, W. Shorter, W. Houston, Sting, A. Akinmusire ir daugeliu kitų. Vinilo masteris darytas vienoje geriausių Europoje vinilų gamykloje Berlyne „The Emil Berliner Studios". Pristatymo metu bus galima įsigyti albumo vinilo ir CD įrašus su kūrėjo autografu.

Su albumo programa G. Nakas koncertavo visoje Lietuvoje, taigi ir šį kartą atliks keletą kūrinių iš albumo kartu su charizmatiškuoju saksofonistu Tomu Botyriumi. Jie itin meistriškai kuria plataus spektro muzikines atmosferas - nuo labai jautrių, intelektualių ar maloniai hipnotizuojančių iki gaivališkos energijos pliūpsnių, siekia glaudaus susigrojimo ir kokybiško skambesio, kuriuo tikisi paliesti klausytojus ir sukurti jiems įsimintiną vakarą.

„Kartą viena draugė man pasakė, kad žodžiai, kuriuos susiejame su muzika, mus tiesiogiai paveikia – jei parašysiu „man taip gera (ar bloga)", tai taip ir jausiuosi. Tada pagalvojau, kaip aš norėčiau jaustis. Daugelis dalykų, kuriuos mes norime pasiekti, neįvyksta todėl, kad mus sukausto mūsų pačių baimės ir abejonės, jos neleidžia mums pastebėti ir mėgautis tuo, kas vyksta aplinkui. Bet aš nenoriu, kad mane valdytų baimė. Man teko įveikti daugybę savo baimių ir įdėti visą savo širdį, kad atsirastų albumas „Be Baimės, Pilnas Meilės”, todėl tikiuosi, kad jis paskatins jus daryti tai, ko jūs bijote labiausiai, groti, kalbėti ir gyventi nuoširdžiai, atidžiai, su meile.” - Giedrius Nakas

Vinilo plokštelės leidybą iš dalies finansavo asociacija LATGA.