Nida Jazz. Vytauto Skudo kvintetas (Lietuva)

Liepos 25 d. (Ketvirtadienis) Prieplaukos vyninė  20 val.

Vytautas Skudas – trimitas, fliugelhornas

Remigijus Rančys – saksofonas

Paulius Zdanavičius – klavišiniai

Eugenijus Kanevičius – kontrabosas

Martynas Lukoševičius – mušamieji

Daugelį šio kvinteto narių galima dažnai pamatyti scenoje grojančius su Lietuvos populiariosios

muzikos ir džiazo žvaigždėmis. Kvinteto sudėtis yra kintanti, jo jauną komandą kartais papildo naujų atspalvių kvintetui suteikiantys scenos grandai.

Su jauniausia kada nors „Vilnius Jazz“ festivalyje grojusia grupe „Jazz Pictures“ 2000 m. pasirodęs

trimitininkas Vytautas Skudas šiandien džiazo mylėtojams jau yra gerai pažįstamas. Jis yra muzikavęs Vladimiro Čekasino projekte „April Charonʼs Pizza“, Birštono džiazo festivalyje, festivalyje „Jazz Joy Spring“ (Latvija), tapęs „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Šiuo metu jis studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei nuolatos bendradarbiauja su populiariosios scenos ir džiazo muzikantais, tarp jų Pauliumi Zdanavičiumi, Paolo Garbinu, Tommaso Tronconu, Enrico Smiderle, Rūta Ščiogoliovaite, Evelina Sašenko, Eugenijumi Kanevičiumi, Armanu Isojanu ir kitais.

Saksofonininkas Remigijus Rančys – taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas,

studijavęs Nyderlanduose ir Danijoje. Muzikantas yra daugelio projektų iniciatorius ir dalyvis. Jis

pats kuria muziką, kuri skamba scenoje ir kino filmuose. Muzikantas groja ne tik saksofonu, bet ir

klavišiniais bei fleita.

Profesionalus, nepaprastai talentingas pianistas Paulius Zdanavičius pasižymi puikia technika,

išpuoselėta klasikine garso kultūra, virtuoziškumu, lankstumu bei melodingumu. Jis nuolatos

kuria dainas, fortepijoninę muziką solo ir džiazo ansambliams, aranžuoja bei kuria instrumentines

fonogramas. Jo scenos partneriai Lietuvos populiariosios scenos, operos ir muzikinio teatro žvaigždės Rūta Ščiogolevaitė, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Povilas Meškėla ir kiti.

Jaunų atlikėjų plejadą papildo vienas universaliausių Lietuvos džiazo kontrabosininkų, kurio atlikimo amplitudė apima įvairiausias muzikines sroves ir žanrus nuo visiškai radikalios improvizacijos iki melodingojo  mainstreamʼo. Išradingas muzikantas akustinį skambesį papildo elektroninėmis priemonėmis ir, be kontraboso, imasi gitaros, trimito, perkusinių instrumentų bei vokalo. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikavęs su kitų šalių džiazmenais bei grojęs solo. Jis komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui. Tiek iš jo atlikimo, tiek originaliose kompozicijose girdėti harmoninė ir polifoninė branda. Jo kūryba vadinama savita muzikos filosofija.

1999 m.Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos

absolventas būgnininkas Martynas Lukoševičius yra grojęs Lietuvos muzikos akademijos bigbende, simfoniniame orkestre, perkusininkų ansamblyje ir įvairiuose džiazo, klasikos, roko, populiariosios bei afromuzikos projektuose. Šiuo metu muzikuoja Lietuvos kariuomenės orkestre, akomponuoja populiariosios muzikos atlikėjams, groja gitaristo Tomo Varnagirio muzikiniuose projektuose, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, televiziniuose muzikiniuose projektuose, dirba įrašų studijose.

http://www.youtube.com/watch?v=j4hb-xZWHAY