Leidyklai „ECM Records“ skirtos net 7 „Grammy“ nominacijos!

Lapkričio 28 d. pasaulis sužinojo prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominacijas. Šiemet jau 60-ąjį kartą vyksiančiuose apdovanojimuose net septynios nominacijos skirtos džiazo ir klasikinės muzikos leidyklai „ECM Records“.

 

Septynios „Grammy“ nominacijos leidyklai „ECM Records“ ir jos atlikėjams skirtos už džiazo bei šiuolaikinės klasikos įrašus: armėnų kilmės kompozitorius Tigranas Mansurianas bei amerikiečių saksofono virtuozas Chrisas Potteris pristatyti net dviem nominacijoms; statulėles gauti taip pat pretenduoja kompozitoriai György Kurtágas (Vengrija) bei Gavinas Bryarsas (Didžioji Britanija) bei muzikos prodiuseris Manfredas Eicheris.

 

Saksofonininko Chriso Potterio albumas „The Dreamer Is The Dream“, įtraukiantis klausytojus į ugningą džiazo svaigulį kartu su Davidu Virelles (klavišiniai), Joe Martinu (kontrabosas) bei Marcusu Gilmore'u (mušamieji), nominuotas kaip Metų džiazo albumas. Chrisas Potteris taip pat pristatytas Geriausio improvizuoto džiazo solo nominacijai už pasirodymą jau minėtame albume kūrinyje „Ilimba“.

 

Kompozitoriaus Tigrano Mansuriano kūrinys „Requiem“, skirtas armėnų tautos genocido aukų atminimui, atliktas Miuncheno kamerinio orkestro ir Berlyno RIAS choro, gavo nominacijas kaip Geriausias šiuolaikinės klasikos darbas bei kaip Geriausias chorinis pasirodymas.

 

Gavino Bryarso šiuolaikinės klasikinės muzikos albumas „The Fifth Century“, kuriame choras „The Crossing“ įdainavo 17 a. anglų poeto Thomaso Traherne's eiles, taip pat nominuotas kaip Geriausias chorinis pasirodymas.

 

Vengrų klasikinės muzikos žvaigždės György Kurtágo albumas „Complete Works For Ensemble And Choir“, įrašytas su Asko/Schoenberg ansambliu ir Olandijos radijo choru, pristatytas kaip Geriausia klasikos santrauka.

 

Ir, žinoma, leidyklos „ECM Records“ vadovas Manfredas Eicheris nominuotas kaip Metų klasikinės muzikos prodiuseris už darbus su Tigrano Mansuriano albumu „Requiem“, Valentino Silvestrovo kūriniu „Hieroglyphen der Nacht“, Momo Kodama kūriniu „Point And Line – Debussy And Hosokawa“, Meredith Monk albumu „On Behalf Of Nature“ bei Trio Mediaeval ir Arve Henrikseno albumu „Rimur“.

 

Prestižinių „Grammy“ apdovanojimų laimėtojai paaiškės kitų metų sausio 28 dieną.