Kibirkščiuojantis Keitho Jarretto ir Charlie Hadeno albumas „Last dance“

2010 m. bene garsiausia džiazo leidykla „ECM Records“ išleido „Jasmine“ – neformalų archyvinį džiazo standartų albumą, kurį sukūrė draugai, kartu muzikos neįrašinėję bemaž tris dešimtmečius. Tai – džiazo korifėjai pianistas Keithas Jarrettas bei kontraboso meistras Charlie Hadenas. Taigi albumas „Jasmine“, muzikos įrašų parduotuves pasiekęs 2010 m., įrodė, kad kūrybinė draugystė nedingsta net praėjus nemenkam laiko tarpui. Pradėjus vėl kurti kartu, energija tarp K. Jarretto ir Ch. Hadeno tiesiog kibirkščiuoja.

Kitas šios draugystės įrodymas – šiais metais išleistas dueto albumas „Last Dance“. Jis gimė iš „Jasmine“ įrašų ir klausytojams pateikia dar 76 minutes muzikos, gal tik keleto greitų pakeitimų peržvelgimų – ir visai nesvarbu, kad muzikantai kartu negrojo trisdešimtį metų. Jų kūrinių skambesys subtiliai paveikus, gilus, skambantis lyg šių dviejų muzikantų intymus pasikalbėjimas. 

Muzik buvo įrašyta K. Jarretto namų studijoje 2007-aisiais.  Devyni kūriniai iš šių įrašų pateko į „Last Dance“ – paskutinį šių dviejų muzikantų bendrą darbą. Pirmenybė teikiama meilės temai: „My Old Flame“, „My Ship“, „It Might As Well Be Spring“, „Everything Happens To Me“, taip pat ir „Every Time We Say Goodbye“ bei „Where Can I Go Without You“ ir „Goodbye“ versijoms, kurios iš tiesų paliečia širdį ir tarsi skleidžia šiltą šviesą.

Ch. Hadenas kūriniuose demonstruoja savo gebėjimą rasti visiškai tobulą natą ir išlaikyti nepriekaištingą toną, o K. Jarrettas groja atsipalaidavęs bei nevaržomas kaip niekada anksčiau – tai šis tas ypatinga dėl to, kad įrašymas vyko namų aplinkoje. „Kai mes kartu grojame, atrodo, lyg dainuotų du žmonės“, – apie bendradarbiavimą teigė K. Jarrettas. Na, o Ch. Hadenas yra pabrėžęs: „Keithas iš tiesų klausosi, ir aš klausausi. Tai ir yra paslaptis. Visas grožis slypi įsiklausyme.“

Simboliška, jog Charlie Hadenas, išleidęs paskutinį albumą „Last Dance“, mirė šiemet, sulaukęs 76-erių metų.