Kęstučio Vaiginio kvarteto (Lietuva – Estija) koncertas - sausio 12 d.!

Kęstučio Vaiginio kvartetas (Lietuva – Estija) pristato savo naujausių originalių kūrinių programą. Nors muzikantai bendradarbiauja jau gana ilgą laiką, tačiau būtent tokia sudėtimi jie nuspręndė pagroti pirmą kartą. Kvarteto muzika kupina jaunatviškos energijos, improvizacijos ir netikėtumų, o muzikantų sceninė patirtis pripildo muziką branda, gilumu ir emocionalumu.

DĖMESIO! Registracija į koncertą - būtina! Rekomenduojamas mokestis - 9.99 Euro.


Projekto lyderis – vienas įdomiausių mūsų šalies džiazo saksofonininkų ir kompozitorių – Kęstutis Vaiginis. Olandijoje ir JAV studijavęs muzikantas jau ne vienerius metus publiką žavi ir originalia kūryba, ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Edas Howardas ir daugelis kitų, o koncertų geografija nusidriekė nuo JAV iki Kinijos, Malaizijos, Azerbaidžano ir Pietų Afrikos. Bebop, Lotynų Amerikos, Afrikos muzikos potėpiais savo grojimą spalvinantis lietuvis pernai laimėjo Europamusicale muzikos apdovanojimą, taip papildydamas savo pasiekimų įvairiuose tarptautiniuose konkursuose sąrašą.

Dmitrijus Golovanovas – pianistas ir klavišininkas, vienas originaliausių ir universaliausių jaunosios kartos pianistų, puikiai išmanantis džiazo tradiciją bei kuriantis savo išskirtinį grojimo stilių ir ieškantis išraiškos priemonių eksperimentinėje elektronikoje. Tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatas, 2012 m. jis pateko į prestižinio Montreux Jazz solo pianistų konkurso pusfinalį, o sekančiais metais į European Jazz Competition finalą. Koncertavo daugelio Europos šalių džiazo klubuose ir festivaliuose, tarp jų London Jazz, Pori Jazz (Suomija), Brugge Jazz (Belgija) ir kt. 2014 m. išleido savo solinį albumą “Me”.

Estų kontrabosininkas Heikko-Josephas Remmelis šiuo metu studijuoja kontraboso specialybę Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje. Nepaisant jauno amžiaus, jis jau pelnė pripažinimą Estijoje, 2013 metais užėmė 2-ą vietą tarptautiniame konkurse Nomme Jazz
ir koncertavo su gerai žinomais ir Estijoje gerbiamais muzikantais, tokiais kiap Estonian National Symphony Orchestra, Estonian Dream Big Band, Hortus Musicus, Joel Remmel Trio, Marjamaa Brothers, Lembit Saarsalu, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Kristjan Randalu, Villu Veski ir daugybe kitų.

Estų būgnininkas Tõnu Tubli šiemet koncertavęs Vilnius Mama Jazz festivalyje yra pripažintas atlikėjas ne tik tarp Estijos džiazo, bet ir folk muzikos mylėtojų. Tõnu spalvų kupinas grojimas bei atvirumas naujoms idejoms atspindi jo muzikinę filosofiją ir nuolat plečia muzikinį akiratį, į kurį patenka tieks stilistiškai konkreti, tiek visiškai laisvų formų improvizacinė muzika. Šiuo metu jis aktyviai koncertuoja su estų grupėmis Paabel, Knihv and Kali Briis Band.

DĖMESIO! Registracija į koncertą - būtina! Lauksime jūsų skambučių (8-5) 261 0266 ir laiškų info@rudninkuknygynas.lt
Rekomenduojamas mokestis - 9.99 Euro.