Intelektinę nuosavybę primins PIN dienos renginiai

Balandžio 26-oji, Pasaulinė intelektinės nuosavybės (PIN) diena Lietuvoje šiemet bus ryški: ją švęs 13 skirtingų Vilniaus vietų, kuriose jaunos kartos šalies kūrėjai pristatys savo intelektinius kūrinius – nuo muzikos ir madų šou iki spektaklių ir modernaus meno instaliacijų.

PIN dienos renginiai bus atviri visiems norintiems. Lankytojai galės vertinti kiekvieną iš kūrėjų, o geriausiems atiteks piniginiai prizai.

Tarp PIN dienos dalyvių – debiutuojantys mados dizaineriai iš Vilniaus dailės akademijos (VDA), jauno šalies teatro ir kino režisieriai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), nemažai muzikos atlikėjų – grupė „Baltasis Kiras“, džiazo atlikėja Milda Arčikauskaitė ir daugelis kitų.

PIN dienoje naują komiksų parodą surengs grafikė Shaltmira, grupės „Kamanių šilelis“ vokalistė Kamilė Gudmonaitė pristatys savo režisuotą spektaklį „Sapnas“, o šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitorius Dominykas Digimas – muzikinį performansą „Deguonis“.

Vieną didžiausių siurprizų ruošia LMTA orkestras – simfoniją jie planuoja atlikti uždarame Kultūros baro „Kablys“ riedlenčių parke.

Lankytojų taip pat laukia parodos, instaliacijos, kitų meno kūrinių pristatymai. Iš viso PIN dienoje bus galima išvysti daugiau nei 50-ies kūrėjų ar jų susivienijimų pasirodymus. Jie įvyks „Kablyje“, klubuose „SoulBox“ ir „Muzikos rūsys“, „Oslo namų“ menų erdvėje, senamiesčio baruose „Lizzaran“, „Jamaika“ ir „7 Fridays“, kavinėje „Vero Cafe“. Atskirą meno mugę surengs Užupio meno inkubatorius.

Visą renginio programą rasite čia: http://www.pindiena.lt/programa/26