Džiazas intymioje aplinkoje: tarptautinio kvinteto koncertas Rūdninkų knygyne

Rugpjūčio 13 d. (trečiadienį) 19.30 val. Rūdninkų knygyne (Rūdninkų g. 20), intymioje aplinkoje melomanus vėl suburs tarptautinis džiazo kvintetas: Liutauras Jaunušaitis (saksofonas, Lietuva), Vytautas Skudas (trimitas, fliugelhornas, Lietuva), Paulius Volkovas (gitara, Lietuva), Arman Isojan (kontrabosas, Lietuva), Alessandro Lombardo (mušamieji, Italija).

 

JAZZ QUINTET (Lietuva–Italija)

  • Liutauras Janušaitis (saksofonas, Lietuva) 
  • Vytautas Skudas (trimitas, fliugelhornas, Lietuva) 
  • Paulius Volkovas (gitara, Lietuva) 
  • Arman Isojan (kontrabosas, Lietuva) 
  • Alessandro Lombardo (mušamieji, Italija) 
 
Instrumentalistas bei kompozitorius Liutauras Janušaitis – pirmasis lietuvis,baigęs prestižinį ir pasaulyje plačiai  žinomą džiazo muzikantų kalve vadinamą Berklio muzikos koledžą (Bostonas, JAV) kur studijavo improvizaciją ir kompoziciją su pripažintais meistrais Dino Govoni, Hal Crook, Victor Mendoza, Greg Osby ir kt. Nuo 2004 m. dirba su žinomiausiais Lietuvos jazz, funk bei pop muzikos kolektyvais, Dainiaus Pulausko seksteto narys, Kauno bigbendo dirigentas. Ne tik kaip saksofonininkas bet ir kaip klavišininkas nuolat koncertuoja Europoje ir JAV, dalyvavo džiazo festivaliuose Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Slovakijoje, Turkijoje, Rusijoje, Baltijos šalyse. Kuria, aranžuoja bei prodiusuoja muziką įvairiems užsienio projektams su kuriais koncertavo Ispanijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje. 2014 m. laimėjo UNESCO atranką kaip kompozitorius dalyvauti tarptauniame menininkų bendradarbiavimo projekte Brazilijoje. Šiais metais pasirodys ilgai laukti pirmieji atlikėjo albumai - debiutinis albumas "Eclectic Sketches" įrašytas Niujorke, JAV ir antrasis ,Švedijoje įrašytas darbas, kuriame skambės muzika styginių orkestrui "Two Different Sides Of The Moon". 
 
Trimitininkas Vytautas Skudas džiazo scenoje debiutavo 2000 metais su legendine grupe „Jazz Pictures“, laimėjusia daug džiazo prizų įvairuose konkursuose. Ši grupė buvo jauniausia „Vilnius Jazz“ debiutantė šio festivalio istorijoje. 2007-aisiais trimitininkas su kita grupe “Untitled“ tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Birštono džiazo festivalyje V.Skudą girdėjome 2006-aisiais Vladimiro Čekasino projekte „Kovo pica“. Trimitininkas pats yra inicijavęs projektų su perspektyviais jaunosios džiazo kartos muzikantais, pasirodė Latvijos tarptautiniame džiazo festivalyje „Joy Spring“. V.Skudas  studijavo  Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, džiazo katedroje bei  yra igijęs pedagogo ir džiazo atlikėjo magistro laipsnį.. Jis tobulinosi ir garsių trimitininkų Paulo Brody bei Franko Londono seminaruose Lenkijoje. V.Skudas bendradarbiauja su įvairių žanrų muzikos atlikėjais - Rūta Ščiogoliovaite, Tommaso Troncon, Enrico Smiderle, Paolo Garbin, Evelina Sašenko, Pauliumi Zdanavičiumi, Eugenijumi Kanevičiumi, reperiu Pushu ir kitais. 
 
Armėnų kilmės kontrabosininkas Armanas Isojanas studijavo smuiko specialybę Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, vėliau baigė kontraboso studijas LMTA. Bosininko karjerą jis pradėjo uostamiestyje – grojo Klaipėdos muzikiniame teatre, Jurgio Barakausko diksilende. Muzikantas pasirodo įvairuose projektuose ir džiazo sesijose. Jis dalyvavo Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, „Jazznica 2011” festivalyje Slovakijoje, tarptautiniame projekte “Divercities Grenoble 2012” Prancūzijoje. Pernai A. Isojanas pelnė specialų prizą „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse kaip grupių „R.A.D.D.“ ir „Legentet“ bosininkas, o su „R.A.D.D.“ laimėjo ir pagrindinį konkurso prizą. 
 
Gimęs ir augęs Milane, Italijoje, būgnininkas ir aranžuotojas Alessandro Lombardo šiuo metu daug keliauja ir intensyviai dirba su įvairiais tarptautiniais projektais.2011 metais baigė Berklio muzikos koledžą kuriame studijavo su daugybe žinomų atlikėjų ir pedagogų tokių kaip Terri Lyne Carrington, Dave Di Censo, Sergio Bellotti, Hal Crook, Jon Hazilla, John Blackwell ir kt. Studijų metu buvo apdovanotas Armand Zildijan specialiuoju prizu už akademinius pasiekimus perkusijos srityje bei pasirašė kontraktą su Universal Music. Nors  Alessandro tik 26-eri , jis , kaip atlikėjas ir aranžuotojas jau yra dirbęs su puikiai žinomais vardais džiazo pasaulyje – Michael MacDonald, Rhiannon, Bobby McFerrin, Donna McElroy, Mission Hill, Dennis Montgomery, Jackson Schultz bei Ken Pullig. 
 
Paulius Volkovas mokytis groti gitara pradėjo savarankiškai, vėliau mokėsi pas Joną Jurkūną, Valdą Grendą. Anksti susidomėjo džiazo muzika. Ypač domėjosi gitaristais Pat Metheny, John Scofield, Kurt Rosenwinkel. Aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose kaip kompozitorius ir atlikėjas.  Yra pelnęs I vietą Vilnius Jazz Young Power konkurse, I vietą Jazz Fontanas konkurse. Su įvairiais projektais yra grojęs Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje, dalyvavo daugumoje didžiųjų Lietuvos džiazo festivalių. Šiuo metu groja su kolektyvais Jing'a Ling, Saulės Kliošas, Giedrė, Migloko, The Ditties, The Schwings, Baisios Stygos, Mad Harmonix. Dalyvavo muzikiniuose projektuose kartu su Sheila Ray Charles, Denise Fontoura,  Kenny Wollesen , Jonathon Haffner, Dmitrijum Golovanovu, Liudu Mockūnu,  Dalium Naujokaičiu, Jelle van Giel, Steve Willem Zwanink.
 

Koncerto trukmė – 1:30 val.
Kviečiame Jus į jaukų ir intelektualų susitikimą su džiazu prie vyno taurės.

Registracija būtina (85 2610266, info@rudninkuknygynas.lt).