Bekompromisė džiazo improvizacija - jau rugpjūčio 20 d. knygyne!

Pripratot prie intymios klasikos vakarų Rūdninkų knygyne? Tai štai jums ir prašom, kad neužmigtumėt, nesušukuota, nesufenuota, lygintuvo nemačiusi grynosios džiazo energijos pasiutpolkė: rugpjūčio 20 d. (trečiadienį), 19.00 val. Rūdninkų knygyne – Liudo Mockūno Traffic Trio ir dar Kenny Wollesen iš JAV į pagalbą. Bekompromisiai improvizatoriai Traffic Trio – Liudas Mockūnas (saksofonai), Eugenijus Kanevičius (bosas, tūba), Dalius Naujokaitis (mušamieji) bei Kenny Wollesen (JAV) – neabejotinai sudrebins Rūdninkų knygyno skliautus jau šį trečiadienį! Pastaba: Smooth Jazz fanams įėjimas – tik su sauskelnėmis, nes bus totali bomba. Anot „Jazzowy Alchemic“, šią muziką galima apibūdinti kaip gaivališką aukščiausios klasės pasispardymą įtraukiant nemažai metalo, sunkiojo roko, punk ir noise žanrų skambesio (kai kur saksofono garsas iš free improvizacijos nevalingai perauga į noise muziką). Tai - itin energingas, įdomus ir įelektrinantis džiazas.

 
„...This is kicking and rolling in a great way, drawing a lot on metal, hard rock, punk, noise (some of those sax cries belong as much in noise as in free improv category). Energetic, groovy, exciting, electrifying (even if played acoustically for the most parts)...“
 
Štai ką rašo Jazzowy Alchemik  savo recenzijoje apie debiutinę Liudo Mockūno, Eugenijaus Kanevičiaus ir Daliaus Naujokaičio vinilinę plokštelę „Kablys Live at 11:20“, kuri buvo įrašyta pogrindiniame Vilniaus punk roko klube 11:20. 
 
Kenny Wollesen yra laikomas įdomiausiu būgnininku Amerikoje. Muzikos kritikai jį apibūdina kaip stulbinančiai įvairiapusišką ir universalią asmenybę, pilną išmoningumo ir fantazijos. Kenny draugai jį pažįsta, kaip nepaprastai aukštos kultūros, darbštų ir lankstų žmogų. Jo koncertai, matyti Village Vanguard ir Peekskill Paramount, kur jis grojo su Bill Frisell, Tony Sherr, Jenny Sheinman, Ron Miles ir Don Byron, yra tiesiog nepamirštami.
 
Muzikinė šios asmenybės biografija yra įdomi kaip ir pats Kenny. Devintajame dešimtmetyje jis dalyvavo daugiau nei trisdešimties albumų įrašuose ir turuose su pačių įvairiausių žanrų muzikantais, pradedant Tom Waits ir baigiant Sean Lennon ar Ron Sexsmith. 1993 m. Kenny dalyvavo bendrame Tom Waits projekte su William S. Burroughs „Juodasis raitelis” („Black Rider”), kur grojo mušamaisiais albumo įrašuose ir daugelyje turo koncertų. Vėliau jis buvo vienas iš „New Kiezmer Trio” pradininkų, dalyvavo žemutinės dalies Niujorko JAZZ ir avant - gardo muzikos scenose ir įrašų studijose. Kenny nuolat dirba su tokiais muzikantais, kaip John Zorn, Jim Hall, John Patton, grupe „Sex Mob,” Sean Lennon, Bill Frisell, Myra Melford, Lawrence „Butch” Morris, įrašinėjo ir gastroliavo su Tom Waits, Norah Jones, David Byrne, John Scofield, Rufus Wainheart, John Medeski ir daug kitų.
 
Liudas Mockūnas
Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) bei Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją, šiuo metu užima lektoriaus pareigas Lietuvos  teatro ir muzikos akademijoje ir docento pareigas Vytauto Didžiojo universitete džiazo katedroje. 
 
L.Mockūnas yra savo trio Mockūno „Nuclear“ lyderis, tarptautinių džiazo kolektyvų "Pasborg-Mockunas Toxikum", elektroakustinio trio "Red Planet", „Megaphone“, lietuvių kvarteto "Saga" vienas lyderių, "Copenhagen Art Ensemble", ansamblio „Gaida“, "Pasborg's Odessa 5", Konvoj Art ‚Free Moby Dick“, Vladimiro Tarasovo trio narys. Jis dalyvavo Pierre'o Dorge ir jo "New Jungle Orchestra" programose, groja duetuose su Marcu Ducret, Petru Geniušu, Barry Guy, William Hooker‘iu ir Ryoji Hojito.
 
Muzikas taip pat bendradarbiauja su Jacobu Anderskovu, Nilsu Davidsenu, Vladimiru Čekasinu, Arkadijumi Gotesmanu, Matsu Eilertsenu, Evan Parker‘iu, Marku Solborgu, Dietrichu Eichmannu, Jaaku Sooaaru ir daugybe kitų iškilių džiazo kūrėjų. Jis grojo su Andrew Hillo "Jazz Par" oktetu, Mikko Innaneno "Inkvisitio", Hugo Carvalhais „Nebulosa“, Barry Guy, Matsu Gustaffssonu, "Ibrahim Electric", trioVD.
 
L.Mockūnas žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo muzikantas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas. Jo repertuare - akademinės muzikos kūrėjų Broniaus Kutavičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Arvydo Malcio, Viačeslavo Ganelino, Dietricho Eichmanno, Vykinto Baltako, Giedriaus Puskunigio kūriniai.
 
Saksofonininkas yra šiuolaikinės muzikos ansamblių "Gaida", „Konvoj Art“ ir Kopenhagos Art Ensemble narys, kaip solistas koncertavo su Kralovy Hradec (Čekija), Lietuvos valstybiniu bei Nacionaliniu simfoniniais orkestrais, su Šv.Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, styginių kvartetu "Chordos".
 
Jis yra vienas Lietuvos Džiazo federacijos atkūrėjų ir vienas puikiai pasaulyje vertinamos lietuviškos įrašų kompanijos „NoBusiness Records“ steigėjų. Jo diskografiją sudaro apie 50 albumų.
Su įvairiais kolektyvais L.Mockūnas gastroliavo daugelyje Europos šalių reikšmingiausių džiazo festivalių, JAV, Japonijoje, Izraelyje ir Kinijoje.
 
L.Mockūno meistriškumas įvertintas Lietuvos, Latvijos, Danijos  ir Prancūzijos konkursų premijomis, džiazo festivalių "Vilnius Jazz", "Birštonas Jazz", dienraščio „Lietuvos Rytas“ prizais  bei  „Lietuvos Muzikų Sąjungos“ „Auksiniu Disku“ už nuopelnus Lietuvos džiazui.  2011 m. pelnė Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“, pagal O'Oneillo pjesę "Gedulas tinka elektrai", rež. A.Areima, OKT Teatras
 
Eugenijus Kanevičius, Lietuvos džiazo auditorijai puikiai pažįstamas iš S.Sasnausko, P.Vyšniausko, V.Labučio, T.Kutavičiaus ansamblių, V.Tarasovo LAO, Kauno bigbendo; nuo šių metų pradžios jis groja "Vilnius-Jazz" kvarteto sudėtyje. Be muzikavimo įvairiuose kolektyvuose, įsimintini ir soliniai bosisto pasirodymai bei jo ansambliai, kuriuose bosistas įneša svarų indėlį ir kaip lyderis bei kompozicijos autorius. Su įvairiais muzikantais E.Kanevičius dalyvavo festivaliuose "Jazz Baltica", "Vilnius Jazz", grojo Varnos, Talino, Piarnu, Rygos, Maskvos, Archangelsko, Novosibirsko, Sankt-Peterburgo festivaliuose, koncertavo Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, dalyvavo televizijos projekte European Jazz Night (1992 m.). Tarp E.Kanevičiaus kompozicijų minėtinos Dvylika dainų vaikams, Dešimt mišių giesmių, Penkios meditacijos (skambėjusias šių metų šv.Kristoforo festivalyje), muzika Alytaus dramos teatro spektakliams Musių valdovas, Lakštingala, Baronas medyje, dokumentiniams filmams. Jis - vienas originaliausių Lietuvos džiazo kontrabosininkų, pasižymintis išlavintu harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, išsiskiriantis išradingomis ir originaliomis interpretacijomis. (Jūratė Kučinskaitė)
 
Daliaus Naujokaičio karjeros pradžia susijusi su 9 dešimtmečio Vilniaus avangardinio džiazo scena. Būgnininkas čia grojo su Juozu Milašiumi, Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku ir kitais bendraminčiais.
1995-aisiais D.Naujokaitis energingai įsiveržė į Niujorko sceną surengdamas seriją originalių solo pasirodymų Jono Meko įsteigtame “Kino antologijos archyve”. Įsikūręs Niujorke būgnininkas pradėjo muzikuoti kartu su Auguste Varkalis, Jonu Meku ir kitais bičiuliais grupėje “Free Music on Second Street”, dalyvauti “Now We Are Here Orchestra” projektuose.
 
D.Naujokaičio būgnai skamba keliuose Jono Meko bei kitų avangardinio kino kūrėjų filmuose. Jis grojo ir įrašinėjo su daugeliu Niujorko grupių bei muzikantų, tarp jų – Kenny Wollesono “Himalayas” ir “Wollesonics”, Artu Baronu, Butchu Morrisu, Joey Barronu, Brigganu Kraussu, “Brazilian Girls”, Timu Keiperiu, Jonathonu Haffneriu, Otomo Yoshihide’u, “Rocco John Group”, “On Davis’ Cartoon Satellite”.
D.Naujokaitis yra grupės “Untyte” lyderis ir būgnininkas. Ši grupė savitai interpretuoja senąjį lietuvių folklorą.
  • Liudas Mockūnas – saksofonai
  • Eugenijus Kanevičius – bosas, tūba
  • Dalius Naujokaitis – mušamieji
  • Kenny Wollesen - mušamieji
BILIETO KAINA: 40 Lt 
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA - info@rudninkuknygynas.lt arba (8-5) 261 02 66