10 reikšmingiausių visų laikų „ECM Records“ įrašų

„ECM Records“ įkūrėjas Manfredas Eicheris atskleidė sąrašą albumų, kurie, jo manymu, yra patys reikšmingiausi per visą leidyklos gyvavimo istoriją.
- Keith Jarrett „Facing You“ (1971 m.) Pirmasis amerikiečių pianisto solo albumas stebina spontaniškos melodijos išsiliejimu. Tai buvo savotiška M. Eicherio ir K. Jarretto įrašų draugystės pradžia, kuri driekiasi per daugiau nei 80 įrašų.
- Keith Jarrett, Jan Garbarek, Palle Danielsson and Jon Christensen „Belonging“ (1974 m.) Tai – pirmasis M. Eicherio suburtas europietiškas kvartetas, įrodantis jo gebėjimą ir intuiciją suvesti tinkamus muzikantus grupėn. Iki pat šios dienos daugeliui klausytojų „Belonging“ yra vienas tobuliausių „ECM Records“ įrašų.
- Steve Reich „Music for 18 Musicians“ (1978 m.) Nuostabus minimalizmo darbas ir pirmas M. Eicherio žingsnis link šiuolaikinės muzikos kartu su serija „ECM New Series“.
- Dave Holland „Seeds of Time“ (1982 m.) Vienas iš nedaugelio novatoriškų anglų kontrabosininko įrašų, padėjusių pristatyti nelyginį metrą džiazui ir kitus muzikantus įtakingam saksofonininkui Stevui Colemanui.
- Arvo Pärt „Tabula Rasa“ (1984 m.) Pirmasis „ECM Records“ įrašas, tapęs klasikinės muzikos įspaudu, toks pat įtakingas, kaip ir „ECM New Series“ darbai. M. Eicheris išgirdo estų kompozitoriaus minimalistinį šedevrą netyčia savo automobilio radijuje ir nusprendė, kad nori jį įrašyti.
- Kenny Wheeler „Music for Large and Small Ensembles“ (1990 m.) Kanadiečių trimitininko ir kompozitoriaus šedevras, kuriame skamba transatlantinės grupės muzika, tapo naujuoju testamentu didelio sąstato grupių aranžuotėms.
- Jan Garbarek & the Hilliard Ensemble „Officium“ (1994 m.) Norvegų saksofonininkas J. Garbarekas „ECM Records“ kontekste yra bemaž įvairiapusiškiausias menininkas; šis bendradarbiavimas su antyvosios muzikos vokalo kvartetu tapo didžiuliu ir neįtikėtinu hitu.
- Nils Petter Molvaer „Khmer“ (1997 m.) Šis albumas – tai tarsi pirmas žingsnis į elektroninį džiazą. Albume N. P. Molvaerio trimitas sklendžia virš elektronikos triukšmo ir techno ritmo.
- Tim Berne „Snakeoil“ (2012 m.) Dabartinės Niujorko scenos liūtas, saksofonininkas, esantis paskutinis amerikiečių nuotykių ieškotojas eilėje į „ECM Records“ prieglobstį.
- June Tabor, Iain Ballamyand Huw Warren „Quercus“ (2013 m.) Nuoširdi liaudies vokalinė muzika su jau žinoma J. Taboru plečiasi į naujas teritorijas kartu su dviem puikiausiais Londono džiazo muzikantais.
Šaltinis: irishtimes.com