10 faktų apie „The Prodigy“, kurių nežinojote

Lygiai po mėnesio, balandžio 15 dieną, britų šokių muzikos legendos „The Prodigy“ sudrebins Vilniaus „Siemens“ areną. Daugelis mintinai žino jų hitus ir narius, tačiau siūlome paskaityti 10 išskirtinių faktų apie grupės pasiekimus ir nuostatas:

 

1. Neįtikėtina, bet nors „The Prodigy“ visame pasaulyje yra žinomi kaip vaikinų grupė, pradinėje jų penkių narių sudėtyje buvo mergina. Tai buvo šokėja pseudonimu Sharky, tačiau grupei gavus įrašų pasiūlymą, ji išėjo iš grupės.

 

2. Liamas Howlettas debiutinį grupės singlą „Charly“ parašė savo lovoje, tėvo namuose. Iš šių namų jis išsikraustė prieš išleidžiant singlą. Po jo „The Prodigy“ sėkmės sulaukė dar su 22 singlais.

 

3. Jų pirmasis koncertas 1990 metais įvyko legendiniame Londono klube „The Labyrinth“. Šis renginys buvo suorganizuotas Ziggy’io, kuris vėliau tapo jų vadybininku. Koncerte apsilankė tik 250 žmonių, tačiau čia grupė pirmą kartą susitiko Maximą, kuriam taip patiko pasirodymas (nepaisant fakto, jog jis prieš tai labiau mėgo regį), kad jis tapo „The Prodigy“ nariu.

 

4. 1994 metais išleistas „The Prodigy“ albumas „Music for the Jilted Generation“ yra protesto aktas prieš Jungtinės Karalystės vyriausybę, kuri leido policijai imtis daugiau priemonių prieš vakarėliuose besilinksminantį jaunimą. „Atmestas“ (angl. jilted) čia reiškia išdavystę (vyriausybė išdavė jaunimą). „Kaip Vyriausybė gali trukdyti jaunimui gerai leisti laiką? Kovokime pries šiuos nevykėlius“, – skelbė „The Prodigy“ nariai.

 

5. 1997 metais su albumu „The Fat of the Land“ „The Prodigy“ sumušė Guinnesso pasaulio rekordą už greičiausiai parduotą šokių muzikos albumą, pirmąją savaitę parduodami 317 000 jo kopijų Jungtinėje Karalystėje ir daugiau nei 200 000 kopijų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Albumas tapo Nr. 1 20-yje šalių, tarp jų - Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Austrijoje ir Norvegijoje.

 

6. „The Prodigy“ yra sėkmingiausia visų laikų šokių muzikos grupė Jungtinėje Karalystėje. Šeši jų albumai ir du singlai pasiekė 1-ąją muzikos „topo“ vietą, o dar devyni singlai pateko į populiariausių dainų dešimtuką. Britų grupė, kurią sudaro Liamas Howlettas, Maximas, Keithas Flintas ir Leeroyus Thonhillas 1991 metų rugpjūtį debiutavo su kūriniu „Charly“, o jų dvyliktas singlas, kontraversišku pavadinimu „Smack My Bitch Up“ topą pasiekė 1997 metų lapkritį. Šiemet „The Prodigy“ Europos festivalių apdovanojimuose pripažinta geriausia metų pagrindine festivalių grupe.

 

7. „The Prodigy“ oficialiai nėra grupė. Oficialiai ją sudaro tik Liamas Howlettas. Pasak įvairių šaltinių, Liamas Howlettas yra vienintelis grupės atstovas, pasirašęs sutartį su „XL Recordings“. Nors be jo muzika neegzistuotų (jis groja sintezatoriumi ir yra pagrindinis grupės kompozitorius), tačiau be kitų trijų narių „The Prodigy“ nebūtų tokia puiki grupė.

 

8. Kas įkvepia Liamą Howlettą kurti dainas? „Jei žmonės manęs klausia, kas mane įkvepia kurti muziką, tai 70-ųjų funkas ir 80-ųjų hiphopas. „B.T. Express“, „The Meters“, hiphopo šaknys ir grioveliai, kuriuos DJ naudoja sukti adatai. Aš dievinu laiką, praleidžiamą įrašų parduotuvėse, besiklausant originalios break muzikos“, – pasakoja Liamas Howletas. Bet svarbu pastebėti, kad „The Prodigy“ muziką tokia įvairiapusiška daro daug muzikos stilių, kurių jie klausėsi metai iš metų, todėl funkas ir hiphopas tikrai nėra vieninteliai juos įkvepiantys stiliai.

 

9. Liamas Howlettas dievina Steve’o Jobso darbus. Jis naudoja „Apple Macintosh“ kompiuterius (ne personalinius) ir „Ableton“, „Cubase“ bei „Reason“ programinę įrangą muzikos kūrimui. Štai ką jis yra pasakęs apie „Cubase”: „Iš pradžių bijojau dirbti su „Cubase“. Ne dėl to, kad būčiau prieš, aš tiesiog bijojau. Maniau, kad tai gali pakeisti mano kuriamos muzikos garsą. Kai naudoju „Cubase“, išjungiu ciklo režimą ir naudoju ją taip, kaip naudočiau W30. Dabar jaučiuosi nugalėjęs baimę.“

 

10. Žymiausi atlikėjai, su kuriais bendradarbiavo „The Prodigy“, yra „The Chemical Brothers“, Moby, Davidas Bowie, „Rage Against the Machine“, „Sepultura“, „Dog Eat Dog“, „Suede“ ir daugelis kitų. Žymiausias DJ su kuriuo „The Prodigy“ leidosi į turą, buvo Paulas Oakenfoldas iš Jungtinės Karalystės.